Mniej rosyjskich turystów w Polsce

Wciąż zmniejszająca się liczba rosyjskich turystów w Krakowie i Zakopanem to, zdaniem branży turystycznej, efekt prowadzonej polityki oraz spadającego kursu rubla.


"Długo pracowaliśmy nad tym, żeby zachęcić turystów z Rosji do przyjazdów. To ciekawy i dobry klient. Rosjanie wypoczywają tu całymi rodzinami i raczej niczego sobie nie odmawiają. To turyści szukający hotelu o dobrym standardzie, blisko miejsc, które chcą oglądać i nieoszczędzający pieniędzy" - powiedział Marcin Kandefer, dyrektor Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta.

W ubiegłym roku Rosjanie stanowili prawie 7% wszystkich turystów odwiedzających Kraków. W tym roku szacuje się, że ma ich być o 4% mniej. Spadły też wydatki turystów ze wschodu. W ubiegłym roku wydawali na osobę ponad 1000zł, zaś w tym roku wydatki spadły do 400zł na osobę.

"Żal nam. Ci turyści byli w Krakowie widoczni, zwłaszcza zimą, w okresie świąteczno-noworocznym. Język rosyjski było słychać na ulicach i w restauracjach. Namawialiśmy i restauratorów, i miejskie instytucje kultury, by dla tych turystów mieli atrakcyjną ofertę " - oświadczył Kandefer.

Wpływ na zmniejszenie liczby rosyjskich turystów w Polsce może mieć wstrzymane połączenie Aerofłotu pomiędzy Moskwą a Krakowem. Na razie nie ma żadnych informacji czy połączenie pojawi się w letnim rozkładzie lotów.

Biura zajmujące się obsługą Rosjan w Polsce narzekają na bark klientów. Dwa biura turystyki przyjazdowej z Krakowa zawiesiły swoją działalność. Hotelarze martwią się o swoje obiekty, ponieważ turyści ze wschodu coraz częściej anulują swoje rezerwacje. "Okazało się jednak, że tych rezerwacji biura nie sprzedały swoim turystom i zanotowaliśmy blisko 70 proc. anulacji. W niektórych obiektach w Zakopanem turyści ze wschodu odwołali wszystkie rezerwacje " - zapewnił Dariusz Galica z portalu internetowego Dobre Miejsce.

Zimą turyści z Rosji, Ukrainy i Białorusi stanowili największą grupę turystów w Zakopanem.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij