Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Mniej rosyjskich turystów w Polsce

Wciąż zmniejszająca się liczba rosyjskich turystów w Krakowie i Zakopanem to, zdaniem branży turystycznej, efekt prowadzonej polityki oraz spadającego kursu rubla.


"Długo pracowaliśmy nad tym, żeby zachęcić turystów z Rosji do przyjazdów. To ciekawy i dobry klient. Rosjanie wypoczywają tu całymi rodzinami i raczej niczego sobie nie odmawiają. To turyści szukający hotelu o dobrym standardzie, blisko miejsc, które chcą oglądać i nieoszczędzający pieniędzy" - powiedział Marcin Kandefer, dyrektor Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta.

W ubiegłym roku Rosjanie stanowili prawie 7% wszystkich turystów odwiedzających Kraków. W tym roku szacuje się, że ma ich być o 4% mniej. Spadły też wydatki turystów ze wschodu. W ubiegłym roku wydawali na osobę ponad 1000zł, zaś w tym roku wydatki spadły do 400zł na osobę.

"Żal nam. Ci turyści byli w Krakowie widoczni, zwłaszcza zimą, w okresie świąteczno-noworocznym. Język rosyjski było słychać na ulicach i w restauracjach. Namawialiśmy i restauratorów, i miejskie instytucje kultury, by dla tych turystów mieli atrakcyjną ofertę " - oświadczył Kandefer.

Wpływ na zmniejszenie liczby rosyjskich turystów w Polsce może mieć wstrzymane połączenie Aerofłotu pomiędzy Moskwą a Krakowem. Na razie nie ma żadnych informacji czy połączenie pojawi się w letnim rozkładzie lotów.

Biura zajmujące się obsługą Rosjan w Polsce narzekają na bark klientów. Dwa biura turystyki przyjazdowej z Krakowa zawiesiły swoją działalność. Hotelarze martwią się o swoje obiekty, ponieważ turyści ze wschodu coraz częściej anulują swoje rezerwacje. "Okazało się jednak, że tych rezerwacji biura nie sprzedały swoim turystom i zanotowaliśmy blisko 70 proc. anulacji. W niektórych obiektach w Zakopanem turyści ze wschodu odwołali wszystkie rezerwacje " - zapewnił Dariusz Galica z portalu internetowego Dobre Miejsce.

Zimą turyści z Rosji, Ukrainy i Białorusi stanowili największą grupę turystów w Zakopanem.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Rosjanie w Zakopanem [2016-01-17 18:40 5.86.35.*]
Jestem Wlochem, wierzcie mi trudno uwierzyc, ze istnieja tak bogaci ludzie w Rosji, ze u nas opanowali niektòre regiony nad morzem calkowicie. Widzialem reportaz w naszej telewizji, placa za wynajem willi 3 tysiace euro za dzien, normalnie tego typu sume placi sie za wynajecie mieszkania nad morzem ale nad morzem w sezonie. Wloch tam sie nie pokaze bo nie ma pieniedzy, sprowadzaja sobie znanych artystòw zagranicznych, podczas gdy nam pozostaje jery Calà. Plakac sie chce Alberto odpowiedz »

Rosjanie w Zakopanem [2016-01-17 19:36 31.179.32.*]
Alberto!
Tylko nie płacz, proszę bo wszyscy się rozpłaczemy!
A Rosjan jeszcze mniej niż 2 lata temu, ale żyjemy
odpowiedz »

Rosjanie w Zakopanem [2014-12-20 11:49 31.61.131.*]
dowiedziałam się, że kierownictwo Polskiej Organizacji Turystycznej zmniejszyło środki na promocję Ośrodka w Moskwie, gdyż potrzebują pieniędzy na POIT w Chinach, skąd ruch turystyczny jest kilkadziesiąt razy mnijszy!
Może nowy wiceminister powinien zablokować to szaleństwo?
odpowiedz »

Rosjanie w Zakopanem [2014-12-19 15:20 80.52.226.*]
chora żydowska administracja PO-lska - nic nie robią aby wspomóc rozwój polskiej turystyki!
tylko sobie nawzajem pomagają - Hania Waltz w Warszawie ich sponsoruje, w moim mieście tak samo mają wszystko! - a reszta - niech znbankrutuje!
już wRosji promują Dominikanę, bo tam Rosjan przyjmą gościnnie! To jest sukces PO! ja też chcę darmowego paliwa i imprez imieninowych, urodzinowych itp itd na koszt rządu a nie pańszczyżnianego wysiłku, bo cały czas koszty prowadzenia firmy się podnoszą aby tych darmozjadów utrzymywać!
odpowiedz »

Rosjanie w Zakopanem [2014-12-22 00:54 89.68.26.*]
Za Pani Fotygi i nienawistnej polityki wizowej MSZ wobec Białorusi, były kategorie niewjezdnych, także dzieci polskich z niewłaściwych kół polskich. Proszę tak nie dyskredytować PO, za Sikorskiego naprawdę bardzo się poprawiło, zaczęto wydawać multiwizy itp. Ale, jak słusznie pisze redaktor kurs rubla i ogólna polityka i propaganda w Rosji robi swoje. Na Białorusi rubel też bardzo spadł i praktycznie nie można kupić legalnie waluty - więć po co te gadki?
Boże chroń nas przed Macierewiczem i Fotygą, wtedy zobaczymy otwartą politykę zagraniczną, szcz. wobec wschodu. Ale myślę, że Bóg sprawiedliwy
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij