Ogłoszenia
Ogłoszenia
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
- specjalista ds. turystyki - dział rezerwacji
- wychowawca - lektor języka angielskiego
- Sprzedam Narciarski Ośrodek Noclegowy
- Pilot Indie
- Wynajem autokaru
- Wakacje.pl - Otwock/Warszawa
- BUŁGARIA - DZIAŁ REZERWACJI
- Koordynator(-ka) Help Desk (Customer Service)
- PRACA W TURCJI- SEZON 2025


Travelport przejmuje Hotelzon
Travelport poinformował o przejęciu firmy Hotelzon od jej poprzedniego właściciela — Esy Karppinena.
Hotelzon jest jednym z dostawców technologii służącej do dystrybucji usług hotelowych dla klientów biznesowych (B2B). Wartość transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. Travelport dokonał tej inwestycji w ramach swojej strategii, której celem jest przebudowa i wzmocnienie oferty rezerwacji hotelowych skierowanej do klientów biznesowych oraz organizatorów podróży służbowych. Przejęcie to wspomoże także działania firmy Travelport zmierzające do ułatwienia rezerwacji hotelowych osobom podróżującym służbowo.
W ostatnich latach Travelport koncentrował się na rozwoju swojej oferty "Beyond Air", w której skład wchodzą rezerwacje hotelowe, wynajem samochodów oraz obsługa płatności. Jest to podyktowane potencjałem rozwojowym tych sektorów działalności oraz zapotrzebowaniem zgłaszanym przez korporacje, operatorów hoteli i klientów biur podróży. Wartość rezerwacji hotelowych na całym świecie ma według prognoz rosnąć w tempie 6% rocznie, czyli z 480 mld USD w roku 2013 do 600 mld USD w roku 2017. Branża hotelowa pozostaje jednak w stanie dużego rozdrobnienia — dziesięć największych sieci hotelarskich ma poniżej 20% udziałów w przychodach z rezerwacji pokoi hotelowych we wszystkich regionach poza Ameryką Północną, Bliskim Wschodem, Afryką oraz Australią i Nową Zelandią.
Przez organizatorów podróży służbowych przechodzi zaledwie 30-50% korporacyjnych rezerwacji hotelowych, co oznacza, że bardzo duża liczba rezerwacji jest wciąż dokonywana bezpośrednio przez podróżnych. Przejęcie firmy Hotelzon pozwoli korporacjom i biurom podróży korzystającym z usług firmy Travelport na dostęp do wiodącego w swojej klasie narzędzia rezerwacji z rozbudowaną, niezależną bazą informacji o hotelach. Rozwiązanie firmy Hotelzon sprawdza się również wówczas, gdy rezerwacja hotelowa nie jest jedynie dodatkiem do biletów lotniczych. Jest to szczególnie istotne w przypadku Europy kontynentalnej, gdzie wiele podróży służbowych odbywa się w granicach rodzimego kraju osoby podróżującej lub ogranicza się do państw sąsiednich, przez co częściej wybierane są podróże pociągiem lub samochodem niż samolotem.
Firma Hotelzon będzie kontynuować działalność pod własną marką, a na jej czele pozostanie obecny dyrektor generalny Jani Kaskinen. Jego zwierzchnikiem będzie Niklas Andréen kierujący globalną działalnością firmy Travelport w sektorze usług hotelarskich, wynajmu samochodów oraz reklamy.
Przejęcie Hotelzon stanowi dla firmy Travelport doskonałe uzupełnienie i zarazem wzmocnienie jej aktualnej oferty rezerwacji hotelowych, przeznaczonej dla klientów biznesowych i organizatorów podróży służbowych. Dzięki tej fuzji oferta hotelowa na platformach obu firm zostanie rozbudowana. Platforma usług turystycznych Travel Commerce Platform wzbogaci się o 30 000 obiektów hotelowych, w tym, co istotne, o nowe sieci hotelarskie w Europie, które do tej pory nie były dostępne w ofercie firmy. Z drugiej strony biura podróży i klienci biznesowi korzystający z usług firmy Hotelzon zyskają dostęp do całej oferty hotelowej Travelport.
Nowoczesna, wiodąca w branży technologia, łącznie ze stworzonym przez firmę Hotelzon narzędziem do samodzielnej rezerwacji hoteli przez klientów biznesowych. Nowe funkcje pozwolą firmie Travelport skuteczniej zaspokajać rosnące potrzeby nie tylko klientów biznesowych, którzy stanowią coraz ważniejszy segment branży turystycznej, lecz także głównych partnerów spośród organizatorów podróży służbowych.
Wiodące w swojej klasie funkcje ekstranetowe, umożliwiające zarówno biurom podróży, jak i osobom zarządzającym podróżami służbowymi korzystanie z oferty niezależnych hoteli z uwzględnieniem ich indywidualnych stawek wynegocjowanych z tymi hotelami. Bogate doświadczenie i kompetencje związane z hotelami i podróżami służbowymi kadry zarządzającej firmy Hotelzon oraz uzdolniony zespół programistów tworzących aplikacje związane z dokonywaniem rezerwacji.
Szersza wiedza na temat zachowań związanych z rezerwowaniem hoteli, w tym potrzeb współczesnych nabywców i osób podróżujących służbowo, zwłaszcza w przypadku dokonywania rezerwacji niezwiązanych z zakupem biletu lotniczego.
Gordon Wilson, prezes i dyrektor generalny firmy Travelport jest zadowolony z połączenia przedsiębiorstw. "To przejęcie jest elementem naszego strategicznego planu przekształcenia branży turystycznej, głównie poprzez rozwój w sektorach hotelarskim oraz podróży służbowych. Firma Hotelzon wpisuje się w wizję ‘Beyond Air’, doskonale dopełniając naszą dotychczasową ofertę dużych, globalnych sieci hotelarskich, które sukcesywnie dołączamy do naszego systemu poprzez bezpośrednią integrację przy użyciu plików XML, a także funkcji gromadzenia najlepszych cen w naszym portalu ‘Rooms and More’ z możliwością przeprowadzania złożonych metawyszukiwań. Technologia firmy Hotelzon pozwoli nam zaoferować klientom korporacyjnym niskie, indywidualnie wynegocjowane ceny i inne elementy ofert niezależnych hoteli, a także zapewnić naszym partnerom organizującym podróże służbowe większe możliwości pod względem dystrybucji rezerwacji hotelowych." - powiedział.
Z kolei Jani Kaskinen, dyrektor generalny firmy Hotelzon jest pewien, że już niedługo firma będzie czerpać korzyści. "Jesteśmy przekonani, że bardzo skorzystamy na strategicznym nastawieniu firmy Travelport oraz jej inwestycjach w sektorach hotelarskim i podróży służbowych. To z kolei umożliwi nam dalsze udoskonalanie naszych produktów i usług, a także zaoferowanie naszym klientom większej liczby międzynarodowych rezerwacji hotelowych. Na transakcji tej skorzystają również właściciele niezależnych hoteli, którzy oferują swoje usługi za naszym pośrednictwem, ponieważ ich oferty dotrą do zdecydowanie większej liczby klientów korzystających z globalnych rozwiązań firmy Travelport" - skomentował.
Natomiast Esa Karppinen, prezes zarządu Berling Capital Ltd. uważa, że oddanie firmy silniejszemu przedsiębiorstwu wzmocni jego możliwości. "Byłem właścicielem firmy Hotelzon przez 28 lat. W tym czasie obserwowałem rozwój firmy, która zyskała międzynarodowe uznanie. Teraz uznałem, że w celu zapewnienia dalszego wzrostu firmy konieczne jest przekazanie jej silnemu graczowi na tym rynku, jakim z pewnością jest Travelport. Nowy właściciel ma ogromne możliwości i jestem przekonany, że zagwarantuje firmie Hotelzon dalszy pomyślny rozwój. Pragnę w tym miejscu złożyć wszystkim pracownikom firmy Hotelzon najszczersze życzenia wielu sukcesów na kolejnym etapie ich biznesowego rozwoju." - wyjaśnił.
Przejęcie firmy Hotelzon jest kolejną inwestycją firmy Travelport w ramach strategii "Beyond Air". Wcześniejsze przejęcia objęły m.in. nabycie w roku 2010 serwisu Sprice.com, co umożliwiło uruchomienie portalu Travelport Rooms and More, czyli systemu dokonywania rezerwacji B2B koncentrującego się na podróżach wypoczynkowych.
Komentarze
Tagi:
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Kto zwyciężył w tegorocznych Mistrzostwach
WARS testuje płatności
Turystyka umacnia grupę Wirtualna
Powstaje wielka grupa serwisów
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
Dział hotele, pensjonaty:
Kto zwyciężył w tegorocznych Mistrzostwach
Starsze aktualności:
Fru.pl bije swoje sprzedażowe
LOT udostępni internet na pokładzie
KLM przetestuje loty z napędem
Jak Polacy rezerwują loty na igrzyska
Problemy po upadku niemieckiego
Które paszporty są najsilniejsze na
Dodatkowe środki na Podróże z klasą rozeszły się w 4
Grecja coraz popularniejsza, także przed
KE publikuje nowe wytyczne dot. praw
Branża noclegowa niegotowa na Lex
Wracają umiarkowane wzrosty cen wyjazdów
Renesans gastronomii na Pomorzu
Rzeczniczka MŚP apeluje o podniesienie kwoty limitu zwolnienia z
Światowy Dzień Turystyki już 27 września br.
Uważaj na kostki lodu z fast food-ów
Warszawa: pierwszy hotel Holiday Inn Express
Ujawniono szereg nieprawidłowości na kolei
Maltańskie lotnisko zniosło opłaty za lądowanie
Hotel: oddajcie nam nasze rzeczy!