Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent: Turcja - Riwiera Turecka
- Szukamy przewodnika tatrzańskiego, Dolina...
- Kraków - Junior Specjalista ds. Turystyki
- PIlot niemieckojęzyczny 16.07-18.07
- Znasz CRM dla Agenta lub N-SYKON ?
- PILNIE poszukiwany pilot wahadłowy Kraków -...
- Rezydent - Riwiera Makarska 18-29.07.22
- Opiekun Cypr 6.08
- SPECJALISTA ds. TURYSTYKI AGENCYJNEJ (Kraków)
- Praca w biurze podróży w Warszawie - od zaraz

Zobacz także
Premier zapowiedział zniesienie części obostrzeń
Rzecznik MŚP apeluje o zmiany podatkowe w Polskim Ładzie
MSiT ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie zadań z turystyki
Premier zapowiada zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich przewoźników
ECTAA apeluje o dostosowanie ochrony pasażerów linii lotniczych do standardów dyrektywy turystycznej
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP apeluje o wykorzystanie uzdrowisk w rehabilitacji po COVID-19
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP zwróciło się do Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów z apelem w sprawie właściwego wykorzystania możliwości uzdrowisk w zakresie rehabilitacji leczniczej dla pacjentów, którzy przebyli COVID-19.
W odpowiedzi na wystąpienie stowarzyszenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w związku z pojawieniem się nowej grupy pacjentów po przebytej chorobie COVID-19 Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia rozważa wdrożenie na szerszą skalę produktu rehabilitacji pocovidowej i aktualnie analizuje możliwość prowadzenia w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego rehabilitacji leczniczej dla chorych, którzy przeszli koronawirusa.
Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 lipca 2020 r. w sprawie programu pilotażowego w zakresie rehabilitacji leczniczej dla świadczeniobiorców po przebytej chorobie COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 1246), program realizuje tylko jeden ośrodek w kraju - SPZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach. W związku z uruchomieniem ww. programu pilotażowego, Ministerstwo Zdrowia podjęło prace związane z analizą dostępności oraz efektywności przedmiotowego programu. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia jednym z zasadniczych problemów utrudniających ocenę skuteczności programu - w kontekście rosnących potrzeb ozdrowieńców do ukierunkowanej rehabilitacji pulmonologicznej - jest zawężenie pilotażu do jednego ośrodka referencyjnego.
Uzdrowiska z nadzieją przyjęły informację, że Ministerstwo Zdrowia analizuje zasadność rozszerzenia pilotażu o dodatkowe jednostki spełniające przyjęte założenia formalne i merytoryczne, które dysponują potencjałem niezbędnym do prowadzenia rehabilitacji ukierunkowanej dla osób, które przebyły zachorowanie na COVID-19.
Jak wynika z informacji specjalistów pulmonologii, kardiologii i innych dziedzin medycyny pacjenci, którzy przebyli COVID-19 bardzo powoli wracają do zdrowia, często zmagają się licznymi powikłaniami tej choroby i wymagają dalszej opieki medycznej. Dotychczasowa opieka nad pacjentami z COVID-19 obecnie koncentruje się na leczeniu ostrej fazy choroby, czyli przede wszystkim ratowaniu życia. Kolejnym, naturalnym etapem opieki powinno być zagwarantowanie rehabilitacji dla tych pacjentów, którzy ciężko przechodzili zakażenie i trzeba zadbać o ich powrót do zdrowia, dający możliwość powrotu do pracy. Program rehabilitacji leczniczej dla osób po przebytej chorobie COVID-19 zdaniem medyków powinien być ukierunkowany na remisję choroby, poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej oraz wsparcie zdrowia psychicznego. Najodpowiedniejsze do przejścia takiej rekonwalescencji są nasze polskie uzdrowiska, w których zakłady lecznictwa uzdrowiskowego mają zakontraktowane umowy z NFZ, KRUS czy ZUS.
Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP uważa, że polskie uzdrowiska dysponujące odpowiednim zapleczem leczniczym, bazą zabiegową, noclegową i gastronomiczną, a także wykwalifikowanym personelem i infrastrukturą uzdrowiskową są przygotowane, aby zapewnić pacjentom po przebytej chorobie COVID-19 usługi najwyższej jakości. Podkreślić należy, że zaproponowane rozwiązanie zagwarantuje pacjentowi rehabilitację na najwyższym poziomie, w dobrze przygotowanych i wyposażonych ośrodkach z wykwalifikowaną opieką medyczną, zakładom lecznictwa uzdrowiskowego stabilizację ekonomiczną, w trudnym pandemicznym i popandemicznym okresie, natomiast gminom uzdrowiskowym, mocno dotkniętym skutkami pandemii pozwoli na kontynuowanie działań wspierających rozwój uzdrowisk i ożywienie gospodarcze.
Niezwykle ważne jest, aby decyzje mające na celu organizację rehabilitacji leczniczej dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19 były podjęte jak najszybciej. W obecnej sytuacji podjęcie niezwłocznych działań umożliwiających uruchomienie przez zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, w ramach zmodyfikowanych obecnych lub nowych kontraktów z NFZ lub ZUS, realizacji świadczeń dla osób, które przebyły zachorowanie na COVID-19 daje gwarancję na uzyskanie optymalnych korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron.
W uzupełnieniu przesłanego do premiera wniosku należy także rozważyć możliwość opracowania i wdrożenia rozwiązań prawnych umożliwiających korzystanie ze świadczeń lecznictwa uzdrowiskowego osobom, które przebyły zachorowanie na COVID-19 oraz tym, które zdecydują się na szczepienie w ramach Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Apel gmin uzdrowiskowych
[2020-12-24 09:53 192.95.12.*]
*
Walcie się!!!
Prawo i Sprawiedliwość woli wspierać narodowe obiekty Polskiego Holdingu Hotelowego! odpowiedz »Apel gmin uzdrowiskowych
[2020-12-27 15:37 77.115.179.*]
Jak widać, w Wigilię nie tylko zwierzęta mówią ludzkim głosem... odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
Europejska turystyka odradza się, choć brakuje jej rąk do
Północna Izba Gospodarcza: niech wszyscy wiedzą, że w Polsce jest
Starsze aktualności:
Air France poleci do Quebec
Ilu gości przyjęła Kopalnia Soli w
Tajlandia wznowi program Test and
Generali wprowadza nowe ubezpieczenie od kosztów
Aplikacja usprawni certyfikację punktów informacji
Lublin celuje w hiszpańskich
89 hoteli dołączyło do IGHP w 2021
Podpisano list intencyjny w sprawie organizacji Igrzysk
Google coraz większą konkurencją dla
Nieco niższe ceny wyjazdów
Rekomendacje Poland Convention Bureau
IGHP angażuje się w profilaktykę nowotworową wśród pracowników branży
Hotel Stay Inn pod skrzydłami fundacji Polskie Hotele
Traveldata: Pierwszy rok pandemii znacznie bardziej niekorzystny dla TUI Poland niż dla
Emirates nagradza członków programu lojalnościowego
DZT przekonuje krakowian do wyjazdów na city break
Wyjazdy turystyczne nieco tańsze niż przed tygodniem
Turystyka vs Skarb Państwa - komentarze prawników
Turyści w Chorwacji zapłacą wyższy podatek
Na co zwracać uwagę przy ubezpieczaniu hotelu?
Sabre pomoże zoptymalizować siatkę połączeń WizzAir
SPRZEDAM KONTENER(PRZYCZEPA) GASTRONOMICZNA
WTTC przewiduje znaczny wzrost wydatków na turystykę w 2022 r.
Jadwiga Emilewicz wicepremierem
Chatbot obsłuży klientów Travelplanet.pl
FlixMobility zagrozi taksówkom?
Rośnie popularność wyjazdów pod żagle
IGHP: luty lepszy od stycznia, ale dalej niesatysfakcjonujący
500 plus dla turystyki: hit czy kit?
Trudny rok dla branży winiarskiej
Jaki jest obecny wzrost branży turystyki wyjazdowej?
Pasażer pozwany za niewykorzystany bilet
Cypr aktualizuje zasady wjazdu
Rekordy na rynku condo w polskich miastach
Kilkaset nowych pokoi w sieci hotelowej zarządzanej przez Mouzenidis Travel
OZONOWANIE - USUWANIE ZAPACHÓW
