Ekstremalne atrakcje w słowackich Wysokich Tatrach

Miłośnicy sportów ekstremalnych oraz wydarzeń z dodatkiem adrenaliny muszą wybrać się na Słowację w Tatry Wysokie.


Jadąc tatrzańską kolejką można znaleźć się nad Starym Smokowcem, na Hrebienku, gdzie oczekuje na nas zjazd na gumowej oponie. Jadąc drogą asfaltową ze stacji pośredniej Start do Tatrzańskiej Łomnicy można spotkać trzy atrakcje Stanley Rider, Mountainboard oraz nowoczesną górską hulajnogę. Na trzykołowym Stanley Rider, szybkiej desce Mountainboard oraz na górskich hulajnogach, można pokonać trzykilometrową trasę pełną ostrych zakrętów. Po wyczerpujących wyczynach można odpocząć i posilić się w nowych restauracjach ze słonecznymi tarasami na Skalistym Stawie. Bilety na kolejkę ze Skalnatego Plesa (Łomnickiego Stawu) na Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m.) można kupić w kasach TLD w Tatrzańskiej Łomnicy i w Starym Smokowcu, nawet z 7 dniowym wyprzedzeniem. Istnieje możliwość zakupu tego biletu przez internet.

Ciekawostką jest nocleg w najwyżej położonym apartamencie w Europie Środkowej tj. na szczycie Łomnicy. Jest tam bajeczny widok na panoramę Wysokich Tatr. Cena pobytu w 4-osobowym apartamencie wynosi 10 tys. koron słowackich za 4 osoby. W cenę wliczony jest powitalny drink, romantyczna kolacja przy świecach w kawiarni Dziadek, obserwacja gwiazd przez lornetkę, śniadanie na Łomnickim Stawie oraz bilety z Tatrzańskiej Łomnicy na szczyt Łomnica i z powrotem.

Zaletą jest fakt, iż mimo ciągłych inwestycji i podnoszenia jakości świadczonych usług, ceny biletów na kolejki TLD pozostają bez zmian. Wprowadzono także zniżki dla seniorów, młodzieży do 26 lat oraz rodziców z dziećmi do 12 lat - jest to 30% poza sezonem głównym. Sezon główny trwa do 29.6. i od 17.9.

We wrześniu zacznie się rekonstrukcja kolejki naziemnej na Hrebienok i potrwa do Świat Bożego Narodzenia. W ofercie TLD jest karta Tatra Tourist Card. Termin ważności karty to 7 dni, a w ofercie karty zawarte są bilety na przejazdy kolejkami górskimi, zniżki w restauracjach TLD, w AquaCity Poprad oraz spływ Dunajcem. Ceny karty: 990 Sk/ os.dorosła, 690 Sk/ dziecko.

Tatrzańskie Koleje Linowe (TLD) obsługują kolejkę kabinową z Tatrzańskiej Łomnicy na Łomnicki Staw, krzesełkową kolejkę z Łomnickiego Stawu na Łomnicką Przełęcz, kolejkę linową z Łomnickiego Stawu na Łomnicki Szczyt, wyciągi narciarskie w ośrodku Jamy (T. Łomnica), naziemną kolejkę ze Starego Smokowca na Hrebienok, wyciągi narciarskie na Hrebienku i w miejscowości Jakubkova lúka oraz ośrodek narciarski Liptovska Ciepliczka pod Kráľovou hoľou.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij