Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Wyburzono biuro turystyczne w Olsztynie!

12 czerwca br. rozegrał się finał konfliktu władz miasta z właścicielem biura turystycznego Star Turist w centrum Olsztyna - budynek biura został zburzony.


Konflikt pomiędzy biurem turystycznym a władzami miasta trwał od lat. Właściciel agencji turystycznej kilka lat temu wydzierżawił od miasta ziemię i wybudował na niej biuro.

Niestety, okres dzierżawy gruntu się zakończył. Przedsiębiorca walczył więc o wybudowany budynek w sądzie. Wyroki, które zapadły nie były dla przedsiębiorcy korzystne.

Właściciel Star Turist pomimo niekorzystnych dla niego wyroków sądowych nie chciał opuścić terenu i dlatego miasto zdecydowało się na siłowe rozwiązanie - zburzenie budynku, w którym mieściło się biur turystyczne.

Fotorelacje z wyburzania biura turystycznego można zobaczyć: tutaj.

O problemach Star Turist z władzami miasta pisaliśmy w aktualności Walka o biuro Star Turist trwa!
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Wyburzono biuro turystyczne [2007-05-30 23:16 83.9.218.*]
1. Zrobiono to zbyt późno.
2. Budynek był szpetny i zbudowany na ewentualną spekulację lokalizacją.
3. Tylko przypadek sprawił że spekulacja nie wyszła bo kontrahenci pożarli się o kasę.
4. Zlokalizowanie i wybudowanie tej szpetoty uwłaczało obowiązującemu prawu, elementarnemu poczuciu estetyki i zdrowemu rozsądkowi - budynek wybudowany na środku ulicy.
5. Cała wrzawa wokół tej sprawy powstała z tej przyczyny że nie jest to jedyny obiekt wybudowany na lewo przez tego "inwestora" dowód ? wystarczy prześledzić historię budowy np: "hotelu" nad jeziorem Dadaj. W Polsce dla takich "inwestorów" należałoby uchwalić ustawą specjalny rejestr bo papiery w urzędach giną i zapewnić specjalne traktowanie do czasu powstania polskich sądów w Polsce. Sama choćby najlepsza ustawa o korupcji nie wystarczy. Na razie szkoda gadać.....pik
odpowiedz »

ŻYCZLIWY [2006-06-29 12:31 80.213.29.*]
Bardzo dobrze że go wyburzyli -powinni zabrać mu wszystkie pozwolenia począwszy od przewozów liniowych skończywszy na budowlanych-bo czyta się o tym co raz wiecej w gazetach, a to nie legalna linia, a to nie legalnie stawia domki w miejscowości Wilimy-powinni się wziąć ostro za tego przedsiębiorce!Dobrze wiem jak prowadzone są obie firmy a częste decyzje przedsiębiorcy podsycane są decyzjami INNEJ persony zresztą osoby ważnej dla firmy.Zróbcie tam porządek!!!!!!!!!!!! odpowiedz »

ŻYCZLIWY [2007-05-30 23:18 83.9.218.*]
Zgadzam się 120%. odpowiedz »

Czy budowa była legalna ? [2006-06-14 22:47 62.29.133.*]
Miasto podobno wyegzekwowało przestrzeganie prawa. Będący radcą prawnym właściciel biura podróży pobudował budynek na dziełce, którą na krótki termin wydzierzawił od miasta. Czy radca prawny nie wiedział, że na takiej działce nie buduje się trwałych budowli, czy może wyznając zasade, że najtrwalsze są prowizorki, sądził, że jakoś to załatwi? Czy doświadczenia z lat minionych ? Podobno inwestor miał pozwolenie na budowę. Dlaczego urzędnik z wydziału budownictwa i architektury Urzedu Miasta Olsztyna wydał pozwolenie na budowę, skoro inwestor nie miał wymaganego tytułu do działki (użytkowanie wieczyste). Jak urzędnik został przekonany do wydania takiego pozwolenia ? Czy to nie temat dla nowo powstałej Agencji ? Podobno koło sprawy kręci się już senator PIS. Zapewne usłyszymy jeszcze o tej sprawie. Wybory coraz bliżej. odpowiedz »

Czy budowa była legalna ? [2007-05-30 23:20 83.9.218.*]
Wydał bo dostał b....u. odpowiedz »

Star Turist [2006-06-16 14:31 83.5.115.*]
Pokazali nawet w telewizornii jak wala budynek.
To fakt . Ale dlaczego dokładnych wyjaśnizjących informacjii nie ma . Albo naiwość budujacego ze to jak stoi to bedzie stało, albo znowu niekompetencja Urzedu. Jak właściciel wybudował sobie wiedząc ze to na chwile to jego strata -musiał sie ztym liczyc i nie ma co robić z tego afery.
Jak zapierniczyli urzednicy to jest dory temet przed wyborami -ty masz poprzedniku rację
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij