Tanie linie lotnicze ciągle drożeją

W dzisiejszym dzienniku "Polska" możemy przeczytać o tym, że tanie linie lotnicze z dnia na dzień stają się drogimi liniami lotniczymi. Przewoźnicy "low cost" ciągle szukają pomysłów na zwiększenie swoich zarobków.


Blisko 30% rynku tanich przewozów w Polsce zajmują dwie tanie linie: Wizz Air i Ryanair. Węgierska linia Wizz Air od października podnosi za bagaż nadawany na lotnisku, którego pierwsza sztuka dotychczas była bezpłatna. Podróżując z Ryanair za 25 kg bagażu trzeba zapłacić aż 40 euro za nadbagaż. Natomiast pod koniec września br. przewoźnik irlandzki wprowadził tzw. opłatę za odprawę na lotnisku - 3 euro za lot w jedną stronę. W praktyce wygląda to tak, że musi ją zapłacić każdy kto podróżuje z walizką, której nie można zabrać na pokład.

Wygląda na to, iż niedługo koszt przewozu bagażu przewyższy cenę biletu. Dzieje się tak dlatego, że linie chcą zmniejszać ilości bagażu wnoszonego przez pasażerów na pokład. Wytłumaczenie jest proste, mniej obciążony samolot zużywa mniej paliwa, które daje 55% kosztów całego rejsu - podkreśla dziennik.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij