Unibep chce rozwijać się na wschodzie

Spółka Unibep zbudowała na Białorusi czterogwiazdkowy hotel Victoria Business Centre.


Prezes firmy, Jan Mikołuszko ma nadzieję, że wkrótce dostanie kolejne zlecenia z Białorusi, ponieważ eksportowe wykonawstwo stanowi jeden z ważniejszych elementów działania spółki. "Unibep jest postrzegany na rynkach Europy Wschodniej jako doświadczony generalny wykonawca, który może dostarczyć rozwiązania na prawdziwie europejskim poziomie. Eksportowa część wykonawstwa jest bardzo ważnym elementem naszej strategii dlatego też przykładamy szczególne starania przy realizacji zagranicznych kontraktów. Realizacja tego hotelu była dla nas jednocześnie ogromnym wyzwaniem, ale też bardzo ważnym kamieniem milowym w budowlanej historii firmy. Nie ukrywam, że patrzymy z nadzieją na dalszą współpracę na płaszczyźnie Polska - Białoruś. Aktywna działalność na rynkach wschodnich w zakresie budownictwa jest możliwa m.in. dzięki wykorzystaniu urzędowych instrumentów finansowych wspierających polskich eksporterów. Jest to linia kredytowa w Banku Gospodarstwa Krajowego i ubezpieczenia w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Kluczowa jest również współpraca z białoruskim Białoruśbankiem" - skomentował.

Hotel, który został oddany do użytku w Mińsku był wykonany w formule "zaprojektuj, wybuduj i wyposaż". Gotowy budynek został przekazany zamawiającemu po niemal 3 latach projektowania i realizacji. Hotel victoria Business Centre ma powierzchnię około 29 tysięcy metrów kwadratowych. W obiekcie znajduje się 446 miejsc, sala bankietowa, sale konferencyjne, restauracja, basen oraz strefa SPA. Do hotelu należy tez wielopoziomowy parking.

Unibep podkreśla, że jako spółka budowlana jest obecny na zagranicznych rynkach już od 10 lat. W ostatnim czasie firma specjalizuje się budowaniem wysokiej klasy hoteli. Do obiektów wykonanych przez spółkę należą między innymi hotele sieci Radisson Sas w Kaliningradzie czy Crowne Plaza w rosyjskim Sankt Petersburgu. Obecnie trwają prace wykończeniowe w moskiewskim obiekcie należącym do sieci Hilton.

W ubiegłym tygodniu spółka podała informację o podpisanej umowie na realizację projektu centrum wypoczynkowo-leczniczego w miejscowości Gorodiszcze, niedaleko Mińska na Białorusi. Wartość podpisanego porozumienia szacuje się na 8,17 mln euro.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij