W Wiedniu trwa europejski miesiąc fotografii

Listopad 2008 w Wiedniu to czas festiwalu fotografii. Europejski miesiąc fotografii rozpoczął się 30 października prezentacją projektu "Mutacje II - Moving Stills", drugim projektem współtworzonym przez wszystkie miasta partnerskie.


250 twórców, 125 wystaw, 7 Muzeów, 36 Galerie i 45 inne instytucje oraz ponad 100 eventów to tylko przedsmak festiwalu. Różnorodność wystaw, warsztatów, sympozjów z pewnością przyciągnie do stolicy Austrii szeroki krąg turystów. Przyjadą profesjonalni fotografowie oraz amatorzy i zwolennicy tej dziedziny sztuki.

Miesiąc fotografii w Wiedniu odbędzie się już po raz trzeci. Poprzednie edycje były organizowane w latach 2004 w wyniku współpracy miasta Wiednia, Berlina i Paryża a w 2006 roku dołączył Rzym, Moskwa, Bratysława i Luksemburg. Projekt przewodni festiwalu, który potrwa do 2009 roku, nosi tytuł "Mutacje“ i realizowany jest we wszystkich siedmiu miastach partnerskich.

Polski akcent w ramach festiwalu zapewni Dorota Buczkowska, która w Instytucie Polskim w Wiedniu zaprezentuje cykl swoich prac pod tytułem "Silence".
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij